Nasza placówka dołączyła do programu badań klinicznych, otwierając tym samym nowe możliwości diagnostyki i leczenia. To ogromny krok naprzód, który pozwoli nam wdrażać nowoczesne terapie i oferować Pacjentom dostęp do innowacyjnych metod leczenia. Badania kliniczne to nie tylko rozwój medycyny, ale także szansa dla osób, które chcą skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i wspólnie przyczynić się do kształtowania przyszłości leczenia.
Czym jest badanie kliniczne?
Badanie kliniczne stanowi próbę znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące działania leków u osób, które je przyjmują. Badacze prowadzą te badania, aby potwierdzić, że badany lek jest bezpieczny i skuteczny. Badania kliniczne mogą pomóc lekarzom w opracowaniu nowych metod zapobiegania, wykrywania i leczenia chorób.
Bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze. Istnieją bardzo szczegółowe przepisy mające na celu ochronę praw, bezpieczeństwa i dobra osób, które zgłaszają się do udziału w badaniach klinicznych. Wdrożono je dla zapewnienia, że badania kliniczne prowadzone są według ścisłych wytycznych naukowych i etycznych.
Zanim badanie kliniczne się rozpocznie, musi być uprzednio zatwierdzone przez organy właściwe do prowadzenia postępowań w zakresie badań klinicznych.
Obecnie dołączyliśmy do programu badania klinicznego MK0616-015, w którym testowany jest nowy lek dla dorosłych z wysokim poziomem cholesterolu. Trwa nabór do tego badania.
Informacje o badaniu klinicznym MK0616-015
W badaniu klinicznym testowany jest lek dla dorosłych z wysokim poziomem cholesterolu, u których wystąpiło lub którzy są w grupie ryzyka wystąpienia poważnego zdarzenia sercowo-naczyniowego, jak zawał mięśnia sercowego lub udar.
Badacze chcą wiedzieć:
- w jaki sposób działa badany lek w celu obniżania poziomu cholesterolu, w porównaniu z placebo, które wygląda jak badany lek, ale nie zawiera substancji czynnej,
- na ile bezpieczny jest badany lek,
- czy badany lek może zmniejszyć ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych.
Czy kwalifikuję się do tego badania?
W badaniu klinicznym mogą wziąć udział osoby w wieku co najmniej 18 lat, przyjmujące leki na obniżenie poziomu cholesterolu wraz z suplementami na obniżenie cholesterolu lub bez suplementów, u których wystąpiło poważne zdarzenie sercowo-naczyniowe, takie jak:
- Zawał mięśnia sercowego
- Udar
- Zabieg udrożnienia zablokowanej tętnicy w szyi lub w nogach
- Amputacja z powodu zablokowanej tętnicy
Do badania mogą kwalifikować się również osoby w wieku co najmniej 50 lat, przyjmujące leki na obniżenie poziomu cholesterolu wraz z suplementami na obniżenie poziomu cholesterolu lub bez suplementów, z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym z powodu problemów zdrowotnych, takich jak niedrożność 2 lub więcej tętnic albo osoby w wieku co najmniej 60 lat z czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi.
Podczas udziału w badaniu należy kontynuować przyjmowanie swoich leków i/lub suplementów na obniżenie poziomu cholesterolu.
Istnieją też dodatkowe wymogi, które należy spełnić, aby wziąć udział w badaniu.
Czas trwania udziału w badaniu zależy od tego, kiedy uczestnik dołączy do badania. Przeciętny czas udziału w badaniu wynosi cztery i pół roku.
Uczestnicy otrzymają nieodpłatnie badany lek lub placebo oraz opiekę związaną z badaniem (m. in. bezpłatne konsultacje lekarskie i badania diagnostyczne).
Jeżeli uważasz, że to badanie może być dla Ciebie odpowiednie i chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami przez infolinię CM AMEDS: 222 902 880, lub przez recepcję naszej placówki w Grodzisku Mazowieckim.