Zespół AMEDS w walce z COVID-19

Zespół Centrum Medycznego AMEDS angażuje się w walkę z COVID-19 nie tylko w naszych gabinetach! Jesteśmy również obecni na tzw. pierwszej linii!

W zeszłym tygodniu 6 dzielnych kobiet w pełni zabezpieczonych w eleganckich skafandrach wykonywało testy na COVID-19 pracownikom jednej z dużych firm produkcyjnych w Grodzisku Mazowieckim.

Dziewczyny pracowały od 5.00 rano (!) do późnego popołudnia i wykonały łącznie kilkaset testów! Należy docenić nie tylko niesamowity wysiłek fizyczny i organizacyjny, ale również odwagę i zaangażowanie w zwalczanie pandemii.

Odpowiednia ilość wykonanych testów jest kluczowa, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo. Bez świadomości gdzie jest obecnie ognisko wirusa nie jesteśmy w stanie w żaden sposób mu się przeciwstawić. To byłaby walka z zawiązanym oczami. Tylko przez szybkie i profesjonalnie wykonane testy możemy zrozumieć jak wirus się przemieszcza, kto powinien pójść na kwarantannę i jak przerwać łańcuszek zakażeń.

Ale pamiętajmy, że na koniec dnia za ochronną przyłbicą jest człowiek, który pewnie tak samo jak my wolałby uniknąć zakażenia COVID-19, tymczasem poświęca się dla dobra innych. Doceńmy więc zaangażowanie i poświęcenie naszych wspaniałych pielęgniarek!
A następnym razem kiedy wpadniecie do przychodni AMEDS poślijcie pielęgniarce przyjazny uśmiech 😊