SKONTAKTUJ SIĘ

MEDIA O NAS

23 sierpnia 2018

Fantazje erotyczne Polaków - materiał z udziałem
prof. Józefa Haczyńskiego

Tagi:

Możemy ponarzekać. Że jedynie 55 procent mężczyzn jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Że z kobietami jest jeszcze gorzej, bo zaledwie 49 procent z nich czuje satysfakcję z łóżkowych igraszek. Że seks uprawia dzisiaj 76 procent dorosłych Polaków, podczas gdy dwadzieścia lat temu kochało się 86 procent rodaków.

Tagi:

Zachęcamy do lektury artykułu na portalu Gazeta.pl z udziałem naszego eksperta – profesora Józefa Haczyńskiego.

– Fantazjujemy, ponieważ chcielibyśmy urozmaicić nasze życie seksualne, szukamy odmiany, ucieczki od monotonii oraz innych, mocniejszych doznań. Często chcemy czegoś spróbować, bo zostaliśmy zainspirowani np. filmem. Naszą wyobraźnię pobudzają film, literatura, opowieści znajomych lub internet. Po „50 twarzach Greya” nagle gwałtownie wzrosła sprzedaż zabawek erotycznych przydających się w praktykach sado-maso – tłumaczy prof. Józef Haczyński, seksuolog i internista.

Skoro zatem stajemy się w seksie coraz odważniejsi, to może pora także zacząć głośniej mówić partnerom o swoich fantazjach? Prof. Haczyński nie ma wątpliwości, że warto. – Niestety, my, Polacy, zwłaszcza w wieku 40+, często jesteśmy pruderyjni i wstydzimy się własnych fantazji, tłumimy je w obawie przed oceną ze strony partnerki czy partnera. Jednocześnie nie znamy marzeń i fantazji drugiej strony. Czasem nawet uznajemy, że fantazje są grzechem – mówi ekspert.

Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23774130,troche-sie-wstydze-ale-opowiem-fantazje-erotyczne-polakow.html

 

 

Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i seksuologii, jest absolwentem Wrocławskiej Akademii Medycznej. Dzięki swojej podwójnej specjalizacji postrzega całościowo problemy dotyczące zdrowia seksualnego, nie tylko w sferze psychicznej, ale też jako objawów chorób somatycznych lub działań związanych z lekami. Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński jest autorem licznych publikacji naukowych, nauczycielem akademickim, propagatorem wiedzy medycznej.

PODZIEL SIĘ
23 sierpnia 2018

Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński
w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl

Tagi:

„Feromony działają na nasz mózg i podświadomość. Odbieramy je węchem. Te bodźce docierają poprzez nasz narząd węchu do kory mózgowej i wpływają na nasze zachowania. Często instynktowne.”

 

Tagi:

Zimą wydziela się więcej melatoniny, więc jesteśmy senni, bardziej leniwi. Za to latem pojawia się atmosfera odprężenia i rozluźnienia spowodowana ciepłem – serdecznie zachęcamy do lektury bardzo ciekawego wywiadu z naszym specjalista seksuologiem – profesorem Józefem Haczyńskim. 

Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23688434,latem-kochamy-sie-piec-razy-czesciej-niz-zima-to-przez-slonce.html

Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i seksuologii, jest absolwentem Wrocławskiej Akademii Medycznej. Dzięki swojej podwójnej specjalizacji postrzega całościowo problemy dotyczące zdrowia seksualnego, nie tylko w sferze psychicznej, ale też jako objawów chorób somatycznych lub działań związanych z lekami. Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński jest autorem licznych publikacji naukowych, nauczycielem akademickim, propagatorem wiedzy medycznej.

Prof. dr hab. n. med. Józef Haczyński specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

  • zaburzeń erekcji
  • obniżonego libido

PODZIEL SIĘ
6 sierpnia 2018

dr Joanna Jutkiewicz-Sypniewska
w Dzień dobry TVN

Tagi:

6 lipca 2018 r. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie odbyła się niezwykła operacja, którą współprowadziła dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska.

Tagi:

6 lipca 2018 r. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie odbyła się niezwykła operacja, którą współprowadziła dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska. Operacja zmieni życie 9-letniego chłopca, urodzonego z wadą genetyczną twarzy. Zabieg polegał na korekcie wady obejmującej środkową częścć twarzy dziecka. Zespół Medyczny do tej operacji przygotowywał się ponad 1,5 roku.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia rozmowy z panią doktor w Dzień dobry TVN. 

Dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska jest specjalistą II stopnia w zakresie chirurgii dziecięcej chirurgii plastycznej. Ukończyła z wyróżnieniem studia medyczne w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, następnie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobywane w kraju i za granicą, m. in. w: Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Dziecięcego w Warszawie, z którym jest związana do tej pory, Klinice Chirurgii Dziecięcej, Medizinische Hochschule w Hanowerze, Klinice Chirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, Dziecięcej Klinice Chirurgii Ręki w Hamburgu, Oddziale Chirurgii Plastycznej, Ręki i Leczenia Oparzeń w  Tybindze.

Dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska regularnie bierze udział w konferencjach i szkoleniach w kraju i za granica, jest autorka i współautorką wielu publikacji naukowych. Mówi biegle w języku angielskim.

 

PODZIEL SIĘ
dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska.

" id="li" target="_blank">
23 stycznia 2018

Przegląd Urologii
Tydzień Urologii w AMEDS

Tagi:

Już po raz kolejny AMEDS Centrum Medyczne aktywnie zaangażowało się w Europejski Tydzień Urologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Tagi:

Już po raz kolejny AMEDS Centrum Medyczne, we współpracy z HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty oraz VEDI CLINIC Klinika Dla Mężczyzn, aktywnie zaangażowało się w Europejski Tydzień Urologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Jak co roku, w ramach tego wydarzenia, nasi lekarze urolodzy prowadzili bezpłatne konsultacje specjalistyczne. Pacjenci, którzy podczas trwającego Tygodnia Urologii odwiedzali AMEDS Centrum Medyczne w Grodzisku Mazowieckim mieli również możliwość wykonania darmowego badania oznaczenia stężenia PSA, w zależności od wskazań. W tym roku Tydzień Urologii w naszej klinice cieszył się rekordową popularnością, z bezpłatnych konsultacji i badań laboratoryjnych skorzystało kilkudziesięciu Pacjentów. Zobacz relację! 

PODZIEL SIĘ
9 stycznia 2018

Central European Journal of Urology
dr Stefan W. Czarniecki

Artykuł współautorstwa naszego urologa dr. Stefana W. Czarnieckiego na temat roli mediów społecznościowych w medycynie ukazał się w prestiżowym czasopiśmie Central European Journal of Urology.

Serdecznie zachęcamy do przeczytania.

PODZIEL SIĘ
8 grudnia 2017

Superstarsi.pl
dr Urszula Jung-Grabowska

Serdecznie zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu nt. padaczki z naszą neurolog dr Urszulą Jung-Grabowską.

 

PODZIEL SIĘ
8 listopada 2017

MEDICAL TRIBUNE
dr n. med. Marek Filipek

W październikowym wydaniu czasopisma „Medical Tribune” nasz urolog dr n. med. Marek Filipek udzielił ciekawego wywiadu na temat implantu prącia.

W październikowym wydaniu czasopisma „Medical Tribune” nasz urolog dr n. med. Marek Filipek udzielił ciekawego wywiadu na temat implantu prącia, jako jednej z najnowocześniejszych metod leczenia zaburzeń erekcji.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

PODZIEL SIĘ
8 listopada 2017

ELLE MAN
dr Stefan W. Czarniecki

W najnowszym numerze „ELLE MAN” możemy przeczytać bardzo ciekawy wywiad z naszym specjalistą urologiem dr. Stefanem W. Czarnieckim na temat przyczyn zaburzeń erekcji.

W ostatnim czasie na rynku pojawił się nowy magazyn dla mężczyzn „ELLE MAN”. W najnowszym numerze możemy przeczytać bardzo ciekawy wywiad z naszym specjalistą urologiem dr. Stefanem W. Czarnieckim na temat przyczyn zaburzeń erekcji, również u osób młodszych.

Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu.

PODZIEL SIĘ
28 września 2017

Olivia
dr n. med. Maciej Zarębiński

W najnowszym, październikowym numerze popularnego magazynu „Olivia” nasz kardiolog dr n. med. Maciej Zarębiński wystąpił w roli eksperta, opowiadając o najnowszych terapiach na nadciśnienie.

W najnowszym, październikowym numerze popularnego magazynu „Olivia” nasz kardiolog dr n. med. Maciej Zarębiński wystąpił w roli eksperta, opowiadając o najnowszych terapiach na nadciśnienie.

Nadciśnienie to choroba, która dotyka niemal 10 milionów ludzi, osoby w średnim wieku stanowią ok. 40% chorych, natomiast warto pamiętać, że ryzyko zachorowania z wiekiem może wzrastać. Coraz więcej zachorowań odnotowuje się także u młodych osób, które nie przekroczyły nawet 30. roku życia. Zła dieta i brak ruchu to główni winowajcy. Nadciśnienie może doprowadzić do poważnych schorzeń, takich jak udar czy niewydolność nerek.

W artykule mogą Państwo także przeczytać o tym: kogo najczęściej dotyka nadciśnienie, jaką rolę odgrywa wczesne wykrycie choroby, jakie są dostępne metody leczenia nadciśnienia i co powinno decydować o ich doborze, a także jak skutecznie zapobiegać chorobom serca.

Serdecznie zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

PODZIEL SIĘ
21 września 2017

Dzień Dobry TVN
mgr Monika Staruch

18 września 2017 w Dzień Dobry TVN nasza seksuolog mgr Monika Staruch oraz psychoterapeuta i terapeuta par mgr Piotr Mosak opowiadali o tym jak ludzie dobierają się w pary.

18 września 2017 w Dzień Dobry TVN nasza seksuolog mgr Monika Staruch oraz psychoterapeuta i terapeuta par mgr Piotr Mosak opowiadali o tym jak ludzie dobierają się w pary. W tym odcinku czeka na nas wiele ciekawych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Czy najważniejsza jest atrakcyjność fizyczna? Czy w związku na długą metę istotniejsze są różnice czy podobieństwa? Jak zmienia się zakochanie przez pryzmat wieku?

W rozmowie poruszony został również wątek różnić między kobietami, a mężczyznami w podejściu do tematów miłosnych. Gorąco zachęcamy do obejrzenia pełnego wywiadu.

Cały materiał można zobaczyć w TVN player.

PODZIEL SIĘ
28 sierpnia 2017

Gazeta Wyborcza
dr Stefan W. Czarniecki

W piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” dr Stefan W. Czarniecki certyfikowany specjalista FEBU opowiada o diagnostyce i leczeniu raka prostaty oraz o zmianach w dostępnych badaniach i metodach zabiegowych tego schorzenia.

W piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” dr Stefan W. Czarniecki certyfikowany specjalista FEBU opowiada o licznych zmianach, które zachodzą w diagnostyce i leczeniu raka prostaty, jednego z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Na świecie i w Polsce dostępne jest coraz więcej rewolucyjnych badań i metod zabiegowych, które zwiększają szanse zwycięstwa Pacjenta w walce z rakiem i to właśnie o nich mogą przeczytać Państwo w „Wyborczej”.

W wywiadzie z dr. Czarnieckim mogą przeczytać Państwo m.in. na temat biomarkerów nowotworowych, roli nowoczesnych robotów medycznych w chirurgii uroonkologicznej oraz o niezwykle precyzyjnych technikach stosowanych w trakcie operacji laparoskopowych.

Gorąco zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

PODZIEL SIĘ
17 maja 2017

Praca naukowa w EMJ
dr Stefan W. Czarniecki

Artykuł dr. Stefana W. Czarnieckiego w European Medical Journal omawia ograniczenia stosowania oznaczeń stężenia PSA, tradycyjnej biopsji prostaty oraz obecnego status quo w diagnostyce raka stercza.

W diagnostyce w kierunku raka prostaty, w sytuacji kiedy wyniki badania PSA są podwyższone, bardzo często kolejnym krokiem jest wykonanie biopsji grubo igłowej. Niestety w wielu przypadkach wyniki biopsji są z różnych powodów błędnie ujemne. Rodzi się więc pytanie, jak powinna wyglądać rzetelna i skuteczna diagnostyka nowotworu stercza, skoro procedura stosowana obecnie nie jest właściwa.

Nasz urolog dr Stefan W. Czarniecki wraz z bratem dr Marcinem Czarnieckim – radiologiem oraz ze specjalistami z USA i Hiszpanii: dr Juan Gómez Rivas, dr Mario Alvarez-Maestro, dr Moises Rodriguez Socarras, oraz Profesor Stacy Loeb napisali ciekawy artykuł na temat tego, czy i kiedy biopsja gruczołu krokowego jest faktycznie konieczna w przypadku wykrywania raka prostaty. To pytanie nurtuje wielu pacjentów i lekarzy. Praca naukowa pojawiła się w uznanym czasopiśmie „EMJ EUROPEAN MEDICAL JOURNAL”.

Artykuł, który został opublikowany, omawia jakie występują ograniczenia stosowania oznaczeń stężenia PSA, ograniczenia dotyczące tradycyjnej biopsji prostaty, a także nowoczesne narzędzia diagnostyczne, takie jak płynna biopsja prostaty, fuzyjna biopsja stercza oraz rezonans magnetyczny gruczołu krokowego w diagnostyce. Antygen specyficzny dla prostaty (PSA) jest obecnie głównym narzędziem wykrywania nowotworu prostaty. Niestety jednak PSA jest ograniczone ze względu na swoistość i wrażliwość. Ta sytuacja stawia urologów, nie korzystających z nowoczesnych metod diagnostycznych, przed pytaniem bez słusznej odpowiedzi. Artykuł jest również przeglądem dostępnych narzędzi, które mają zastosowanie w sytuacji, gdy PSA jest podwyższone, a wyniki biopsji są negatywne. To znaczy nie pokazują obecności komórek nowotworowych w obrębie stercza.

Serdecznie zapraszamy do lektury całego artykułu.

 

PODZIEL SIĘ
9 marca 2017

Internet
Nowy, lepszy ameds.pl

Miło nam przedstawić Państwu stronę internetową AMEDS Centrum Medyczne w zupełnie nowej, ulepszonej odsłonie! Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym zespołem lekarskim oraz bogatą ofertą świadczeń medycznych.

Szanowni Państwo!

Miło nam przedstawić stronę internetową AMEDS Centrum Medyczne w zupełnie nowej, ulepszonej odsłonie! Zachęcamy Państwa nie tylko do zapoznania się z naszą bogatą ofertą świadczeń medycznych i naszym zespołem lekarskim, ale również do lektury materiałów edukacyjnych dla Pacjentów w sekcji „Baza Wiedzy”, którą znajdą Państwo na podstronie każdej specjalizacji. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w niej wiele ciekawych i pomocnych informacji, dotyczących ważnych zagadnień medycznych, a także profilaktyki zdrowotnej.

Tworząc nową odsłonę www.ameds.pl zależało nam przede wszystkim na klarowności przekazu informacji, wysokiej funkcjonalności oraz łatwości użytkowania, zarówno dla użytkownika komputera jak i smartfonu. Informacje na temat lekarzy oraz oferowanych usług pogrupowaliśmy tematycznie by umożliwić Państwu odszukanie wszystkich istotnych informacji już po jednym kliknięciu.

Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nasza nowa witryna i dzięki jej ulepszonej wersji jeszcze szybciej i sprawniej będziecie Państwo mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania oraz uzyskać informacje na temat usług medycznych i konsultacji lekarskich, które znajdują się w naszej ofercie.

Z wyrazami szacunku,

Zespół AMEDS Centrum Medyczne

PODZIEL SIĘ
29 września 2016

TVP 1 Wiadomości
SelectMDx™

W wczorajszym głównym wydaniu „Wiadomości” w programie pierwszym telewizji polskiej dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki opowiadali o badaniu SelectMDx™ Liquid Biopsy.

W wczorajszym głównym wydaniu „Wiadomości” w programie pierwszym telewizji polskiej dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki opowiadali o badaniu SelectMDx™ Liquid Biopsy, które zostało wykonane po raz pierwszy w Polsce, a drugi w Europie 30 sierpnia 2016 r. przez AMEDS Centrum Medyczne we współpracy z HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty. Płynna biopsja prostaty – SelectMDx Liquid Biopsy  jest przeznaczona dla pacjentów, u których rozważa się wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji. Jest to badanie pozwalające na procentową ocenę prawdopodobieństwa wykrycia raka prostaty podczas biopsji. Obecnie w celu wykrycia raka prostaty najczęściej stosowane są biopsje gruboigłowe. Jednak ta technika może nie być w stanie wykryć małego ogniska nowotworu. Natomiast płynna biopsja prostaty posiada tę ogromną zaletę, że jest w stanie wykryć nadekspresję mRNA genów związanych z agresywną postacią raka stercza. Dzięki temu badanie to oszczędza Pacjentom wielu niepotrzebnych niedogodności, które mogą być spowodowane biopsją gruboigłową.

Spośród prawie 2 mln biopsji prostaty wykonywanych każdego roku na świecie, ocenia się, że zaledwie 30% ma wynik dodatni. W razie utrzymujących się podejrzeń choroby nowotworowej zabieg ten najczęściej jest powtarzany. Płynna biopsja prostaty może pozwolić na uniknięcie kolejnej, a może nawet pierwotnej biopsji. W kontraście do biopsji gruboigłowej gruczołu krokowego, płynna biopsja prostaty – SelectMDx™ Liquid Biopsy daje możliwość wykrycia obecności ukrytych komórek nowotworowych w obrębie stercza. Dzięki płynnej biopsji prostaty możliwe jest przede wszystkim bardziej precyzyjne zidentyfikowanie grupy Pacjentów, u których wykonanie tradycyjnej biopsji stercza jest faktycznie konieczne.

Badanie polega na pobraniu próbki moczu, po uprzednim badaniu per rectum gruczołu krokowego wykonywanego przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę urologa. Następnie materiał analizowany jest pod kątem zawartości i poziomu mRNA genów DLX1 i HOXC6, których nadprodukcja występuje u mężczyzn z nowotworem istotnym klinicznie. SelectMDx™ Liquid Biopsy pozwala na oszacowanie prawdopodobieństwa ewentualnego wykrycia komórek rakowych podczas biopsji, jak również jest w stanie przewidzieć prawdopodobieństwo czy nowotwór będzie znacząco złośliwy czy nie. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny.

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™ Liquid Biopsy  jest przełomowym badaniem w dziedzinie urologii onkologicznej. Jest to innowacyjne narzędzie dla lekarzy, dzięki któremu mogą oni zapobiec wielu niezasadnie przeprowadzanym biopsjom, które są zabiegami niosącymi za sobą ryzyko powikłań. Stosowanie badań potwierdzających zasadność przeprowadzania biopsji, może umożliwić pacjentom uniknięcie przykrych doznań towarzyszących temu zabiegowi, takich jak: stres, uszkodzenie ciała, obecność krwi w nasieniu, zatrzymanie moczu czy krwiomocz. Dodatkowo przed wykonaniem i po wykonaniu biopsji konieczne jest przyjmowania antybiotyków. Badanie to najprawdopodobniej w najbliższym czasie zastąpi PCA3 ze względu na większa dokładność.

PODZIEL SIĘ
30 listopada 2015

TVP2 Panorama
4Kscore®Test

Rewolucyjne badanie na raka prostaty 4Kscore®Test zostało wczoraj zaprezentowane w Panoramie w programie drugim telewizji polskiej. W „dwójce” gościli nasi lekarze dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki.

Rewolucyjne badanie na raka prostaty 4Kscore®Test, które od lipca tego roku dostępne jest w AMEDS Centrum Medyczne, zostało wczoraj zaprezentowane w Panoramie w programie drugim telewizji polskiej. W prezentowanym materiale o raku prostaty oraz jego profilaktyce opowiadali nasi lekarze dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki. Materiał zawierał również wywiad z wiodącym polskim biznesmenem dr. Konradem Jaskółą, który opowiedział widzą o swojej walce z rakiem prostaty.

Badanie 4Kscore®Test to ogromny przełom zarówno w diagnostyce raka prostaty jak i jego profilaktyce. Jest to jedyne badanie prognozujące wystąpienie nowotworu nawet z 20 letnim wyprzedzeniem co przekłada się na możliwość zaplanowania bacznej obserwacji pacjenta oraz na szybkie wdrożenie leczenia w momencie wykrycia nowotworu. W przypadku choroby nowotworowej wczesne wykrycie jest niezmiernie istotne ponieważ im wcześniejsza jest interwencja tym większe są szanse na pełen powrót do zdrowia.

O nowym badaniu możemy przeczytać także na licznych Polskich portalach informacyjnych, m.in: OnetGazeta Wyborcza oraz Gazeta Dziennik.

U kogo warto wykonać 4Kscore®Test?

Badanie 4Kscore®Test przeznaczone jest dla mężczyzn, którzy mają rodzinną historię zachorowań na nowotwór prostaty, niemniej jednak kandydatem do badania jest każdy mężczyzna, które chce profilaktycznie sprawdzić stan zdrowia swojego gruczołu krokowego. Dodatkowo badanie ma dużą wartość w procesie diagnostycznym raka prostaty u mężczyzn, którzy znajdują się na etapie kwalifikacji do wykonania biopsji prostaty.

PODZIEL SIĘ

KONTAKT

22 290 28 80
kontakt@ameds.pl

INFOLINIA CZYNNA
PON-PIĄ 8:00-20:00
SOB 9:00-14:00

Nasza infolinia obsługuje obie kliniki: w Grodzisku Mazowieckim i w Pruszkowie.
Rezerwując termin wizyty, prosimy o zaznaczenie, w której lokalizacji ma odbyć się konsultacja.

WYSZUKAJ