SKONTAKTUJ SIĘ

AKTUALNOŚCI

31 sierpnia 2017

Badanie densytometryczne Echolight
Rewolucja w diagnostyce osteoporozy!

Dotychczas diagnostyka osteoporozy związana była z koniecznością poddania się badaniu RTG, z wykorzystaniem niebezpiecznego dla zdrowia promieniowania rentgenowskiego. Na szczęście te czasy już minęły, a wszystko dzięki rewolucyjnemu systemowi Echolight, wykorzystującemu fale o częstotliwości radiowej! System Echolight pozwala wykonać badanie densytometryczne zgodne w 94% z tradycyjnym badaniem densytometrycznym DXA oraz w pełni kompatybilne z kwestionariuszem oceny ryzyka złamania kości FRAX® (Fracture Risk Assessment Tool)!

Czym jest badanie densytometrycze Echolight i czemu jest tak wyjątkowe?

Echolight to technologia, która w krótkim czasie stała się nowym standardem w densytometrii kości oraz diagnostyce osteoporozy – dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny diagnostyki obrazowej, zaledwie w kilka chwil możliwe jest badanie densytometryczne oznaczające gęstość szyjki kości udowej oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wynik badania zawiera wszystkie najistotniejsze parametry:

  • pomiar BMD (z ang. Bone Mass Density) czyli pomiar gęstości kości,
  • wskaźniki T-Score i Z-Score,
  • pomiar BCI (z ang. Body Composition Index) czyli analizę składu ciała.

Ogromną zaletą systemu densytometrycznego Echolight jest możliwość regularnego powtarzania badań i monitorowania stanu kości w krótkich odstępach czasu, co ze względu na promieniowanie wykorzystywane w starszej generacji badaniach RTG, było do tej pory niemożliwe. Niesie to za sobą przede wszystkim duża korzyść dla Pacjenta, pozostającego pod stałą opieką lekarską, ponieważ możliwy staje się dobór metod leczenia, zgodnych z bieżącym, a nie historycznie udokumentowanym stanem zdrowia kości. Ponadto badanie densytometryczne Echolight, dzięki specjalnemu algorytmowi identyfikującemu powierzchnię kości docelowej w sekwencji obrazów echograficznych, znacząco zmniejsza ryzyko uzyskania w trakcie badania zafałszowanego wyniku. Przekłada się to na redukcję zależności wyniku badania od doświadczenia osoby je wykonującej, a także pozwala zachować pełną zgodność ze wszystkimi standardami jakości stosowanymi w diagnostyce i leczeniu osteoporozy.

Badanie densytometryczne Echolight jest już dostępne w AMEDS Centrum Medyczne w Grodzisku Mazowieckim. Badanie można umówić za pośrednictwem naszej infolinii dla Pacjentów oraz przez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Więcej informacji na temat badania znajdą Państwo na naszej podstronie poświęconej Ortopedii i Reumatologii.

PODZIEL SIĘ

KONTAKT

22 290 28 80

INFOLINIA CZYNNA
PON-PIĄ 8:00-20:00
SOB 9:00-14:00

kontakt@ameds.pl

WYSZUKAJ